صفحه اصلی / اموزش وردپرس / افزونه ها در وردپرس / افزونه های وردپرس چه هستند و چگونه کار می کنند ؟

افزونه های وردپرس چه هستند و چگونه کار می کنند ؟

افزونه ها بخش مهمی از اکوسیستم وردپرس هستند و برای ایجاد وب سایت های بزرگ با استفاده از وردپرس ضروری هستند.

افزونه های وردپرس چه هستند؟
افزونه های وردپرس برنامه هایی هستند که به شما اجازه افزودن ویژگی های جدید و قابلیت هایی را به وب سایت وردپرس می دهند . دقیقا به همان شیوه ای که اپلیکیشن ها برای گوشی های هوشمند انجام می دهند.

بیش از 48.000 افزونه رایگان در دسترس در حال حاضر در دایرکتوری افزونه های WordPress.org وجود دارد. بیش از هزاران تای دیگر از وب سایت های شخص ثالث مانند Github در دسترس هستند.

فراتراز آن، همچنین هزاران افزونه های های وردپرس پریمیوم وجود دارد که توسط توسعه دهندگان فردی و شرکت ها به فروش می رسند.
در سال 2003، وردپرس به عنوان یک ابزار ساده برای کمک به شما جهت راه اندازی یک وبلاگ آغاز شده است. در طول این سالها، به یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و چارچوب اپلیکیشن تکامل یافته است.
افزونه وردپرس چه می تواند بکند؟
افزونه های وردپرس، اپلیکیشن های نرم افزاری کوچکی است که نرم افزار وردپرس را یکپارچه سازی و اجرا می کند. به شما اجازه می دهد که تقریبا هر نوع وب سایتی را با وردپرس (و نه فقط وبلاگ ها) ایجاد کنند .
به عنوان مثال، شما می توانید:
• شروع یک فروشگاه آنلاین با وردپرس با استفاده از این افزونه woocommerce
• ایجاد هیئت کاری با وردپرس با استفاده از افزونه job manager
• ایجاد یک راهنمای کسب و کار با بهترین دایرکتوری افزونه برای وردپرس
• شروع یک وب سایت کوپن مانند RetainMeNot
• ساخت وب سایت عکاسی خود با استفاده از Envire Gallery Plugin
• ایجاد یک وب سایت ویکی با استفاده ازافزونه دانش محور
• شروع وب سایت پادکست خود با استفاده از وردپرس
• و موارد بیشتر…
یک ضرب المثل معروف در جامعه وردپرس وجود دارد، “افزونه ای برای آن وجود دارد”.
مهم نیست که شما چه تلاشی برای سایت وردپرس خود انجام می دهید. اگرخاصیتی به صورت پیش فرض وردپرس در دسترس نیست، پس قطعا افزونه ای در دسترس برای آن وجود دارد.
افزونه وردپرس برای بهبود SEO، افزایش عملکرد، اضافه کردن فرم تماس، دکمه های رسانه های اجتماعی، ایجاد گالری و … وجود دارد.
افزونه ها می توانند کوچک باشند و فقط یک ویژگی کوچک (مانند اضافه کردن یک تصویر به نوار کناری ) ارائه دهند.
و یا این که می توانند بسیار بزرگ باشند و به عنوان پلت فرم خود به خوبی عمل کنند (به عنوان مثال: افزونه وردپرس تجارت الکترونیک و یا افزونه عضویت وردپرس).
از ویژگی های افزونه های غنی این است که می توانید افزونه خود را گسترش دهید درست مانند زمانیکه وردپرس را گسترش می دهد.

افزونه وردپرس چگونه کار می کند؟
وردپرس به روشی نوشته شده است که توسعه دهندگان دیگر می توانند کد خود را به آن اضافه کنند. افزونه های وردپرس API راارائه می دهند، مجموعه ای قوی از قالب و فیلتر که به توسعه دهندگان برای تغییر قابلیت های وردپرس موجود و یا افزودن قابلیت های جدید اجازه می دهد.
وردپرس نیزبه توسعه دهندگان اجازه می دهد که داده ها را در پایگاه داده وردپرس ذخیره کنند. افزونه می تواند انواع زمینه های وردپرس، طبقه بندی، وزمینه های سفارشی وردپرس را به کار برد تا کاربران برای ذخیره ی انواع مختلف محتوا و نه تنها پست ها و صفحات استفاده کنند.
هرافزونه وردپرس نصب شده بر روی سایت شما در پایگاه داده وردپرس ثبت شده است. شما می توانید آنها را در هر زمان که می خواهید فعال و یا غیر فعال کنید.

پس از هربازدید، وردپرس به پایگاه داده متصل می شود ، هسته نرم افزاربارگذاری می شود ، و سپس افزونه های فعال بارگذاری می شوند. تمام این کدها بر روی سرورشما پردازش شده و سپس به مرورگر کاربر ارسال می شود.
چگونه افزونه وردپرس را پیدا وآن را نصب می کنید؟
شما می توانید افزونه های وردپرس رایگان را با بازدید از دایرکتوری افزونه WordPress.org پیدا کرده و یا این که می توانید آنها را به طور مستقیم از بخش ادمین وردپرس پیدا کنید.
با افزونه ها ساده سازی کنید، افزودن صفحه جدید و جستجو با تایپ کردن نام افزونه و یا قابلیتی که شما می خواهید اضافه کنید.
دایرکتوری وردپرس،افزونه جستجوشده وافزونه های های موجود در یک لیست را نمایش می دهد. شما نیاز به بررسی نتایج و کلیک بر روی دکمه نصب در کنار این افزونه ایست که شما می خواهید نصب کنید.


با این حال، نتایج جستجو درمیان بخش ادمین وردپرس همیشه مفید نیست زیرا آنها تنها به افزونه های رایگان محدود شده است. بیشتر مبتدیان پیدا کردن آن را دشوارمی دانند برای اینکه تصمیم بگیرند چه افزونه ای برای این کاراست.
رویکرد دیگر، توصیه نامه های افزونه و آموزش در سایت هایی مانند WPBeginner.com است. ما یک بخش افزونه های وردپرس را داریم که در آن شما می توانید بهترین افزونه های وردپرس را پیداکنید که به طور کامل تست و بررسی شده است.
پرسش های متداول بیشتر درباره افزونه وردپرس:
من نمی توانم ببینم و یا افزونه ها را در وبلاگم با وردپرس نصب کنم ؟
به احتمال زیاد شما از WordPress.com زیاد استفاده می کنید. شما تنها می توانید افزونه های وردپرس را بر روی وب سایت هاست خود از WordPress.org نصب کنید.
چرا تعداد افزونه های وردپرس بسیار زیاد هستند؟
یکی از اشتباهات رایج در میان کاربران این است که بسیاری ازافزونه ها بیش از حد می توانند سرعت وب سایت شما را کاهش دهند. اما این افزونه های بسیار زیادی نیستند که سرعت سایت شما را کم کنند. اینها همیشه افزونه هایی هستند که ضعیف کدگذاری شده ومنجر به کاهش عملکرد می شوند.
ایا می توانم افزونه هایی را نصب کنم که با ورژن وردپرس من آزمایش نشده باشد؟
گاهی اوقات نویسندگان افزونه های رایگان فایل های افزونه خود را در هر نسخه جدید وردپرس به روز رسانی نمی کنند. نگران نباشید، چنانچه این به خوبی کار کند، آنها نیازی در به روز رسانی آن احساس نمی کنند.

چگونه افزونه های رایگان و پرداختی را انتخاب کنیم ؟
هزاران افزونه ی رایگان وجود دارد و فرصت خوبی است که شما می توانید یک افزونه ی رایگان با عملکردی مشابه با یک افزونه پرداختی پیدا کنید. اگر برای شما خوب است که با آن کار کنید، پس از آن استفاده کنید.
لطفا در نظر داشته باشید که افزونه هایی که رایگان ارائه می شوند با هیچ گونه ضمانت و هیچ چیزی پشتیبانی نمی شوند.
نویسنده ی افزونه می تواند کار بر روی یک افزونه را در هر زمان که آنها می خواهند، متوقف کنند.
اگر احساس می کنید نیاز به مقدار زیادی از پشتیبانی دارید، و شما می خواهید به طور منظم آن را آپدیت کنید، پس افزونه ی پرداختی انتخاب بهتری برای کار شماست.

درباره مینا سروری

این مطالب را نیز ببینید!

مگا منو

آموزش تنظیم مگا منو در فهرست وردپرس

مگا منو چیست ؟ مگا منو قابلیت خوبی هست برای سایت هایی که موضوعات بسیاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *